Складання позову про розірвання шлюбу

Позовна заява про розірвання шлюбу

Порядок подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду

Порядок подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду

Приймаючи рішення про розлучення необхідно розуміти, що існують норми подачі документів і результат процесу розлучення залежить від того, наскільки чітко і правильно складена позовна заява про розірвання шлюбу.

Якщо Ви вирішили брати участь в судових розглядах самостійно, без залучення хорошого юриста, що спеціалізується на подібних питаннях, Ви повинні розуміти всю відповідальність у справі розірвання шлюбу в судовому порядку.

В Україні встановлено судовий збір. Щоб подати на розлучення в суд, слід сплатити судовий збір, і прикріпити оригінал квитанції до позовної заяви про розірвання шлюбу. Судовий збір оплачується за реквізитами конкретного суду.

Рекомендуємо скласти документи в такому порядку:

  • позовна заява;
  • оригінал квитанції про сплату судового збору;
  • а далі в тому порядку, в якому вони перераховані в вашій позовній заяві в списку додаток документів.

Відзначимо, що в суд подається два пакети документів. Один з них залишається в суді. Другий - надсилають поштою відповідачу (другому з подружжя).

Зразок позовної заяви на розлучення

Зразок позовної заяви на розлучення

Дотримуючись норм законодавства України, що стосуються подачі заяв (в тому числі, позовних) і їх розгляду в суді, стає зрозумілим, що вільна форма написання таких документів не допускається. Позовна заява подається за зразком.

Заява про розлучення має мати певну структуру, оскільки в разі неточностей в позові, суд змушений буде повернути його назад Вам, для виправлення помилок і усунення інших недоліків. Це може істотно затягнути терміни прийняття рішення.

Причини розлучення в позовній заяві про розірвання шлюбу

Причини розлучення в позовній заяві про розірвання шлюбу

До позову про розірвання шлюбу застосовуються правила, передбачені Цивільно процесуальним кодексом України для будь-яких позовних заяв. Відповідно до ЦПК України, позов подається в письмовій формі і повинен містити наступні елементи.

  • Найменування суду, до якого подається заява.

Позовна заява подається до суду, визначеним правилами підсудності, які регламентовані ЦПК України, як правило, за місцем проживання відповідача.

Ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України містить виключення з цього правила: можлива подача в суд позову про розірвання шлюбу за місцем проживання позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або він не може за станом здоров’я чи іншої поважної причини виїхати до місця проживання відповідача.

  • Прізвище, ім’я та по батькові позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача.

Якщо позовна заява подається представником, вказується їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі.

  • Зміст позовних вимог.

Тут необхідно вказати, коли і де був зареєстрований шлюб; чи є він першим у позивача, що подає заяву. Обов’язково вказати чи є спільні діти, які не досягли повноліття, їх ПІБ, дату народження.

  • Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Цей пункт є дуже важливим, тому як тут Ви повинні розписати про причини розірвання шлюбу, які повинні звучати дуже переконливо.

Важливо не упустити ніяких деталей. Якщо Ви з чоловіком проживаєте на даний період окремо, що не ведете загальний побут, про це обов’язково потрібно написати. Від того, наскільки обґрунтовані будуть ваші причини розлучення, залежить прийме суд їх до уваги чи ні. Основним аспектом є значущість обставин, що склалися при визначенні, суперечать чи вони інтересам позивача або дитини.

  • Вказівка доказів, що підтверджують кожну обставину.

Все те, що позивач вкаже вище, має документально підтверджуватися для того, щоб в суді не виникало сумнівів, що стосуються достовірності зазначених Вами фактів.

Крім того, якщо на етапі складання позову про розірвання шлюбу, у Вас виникають труднощі в наданні якогось документа, наприклад, свідоцтва про шлюб, Ви можете звернутися в РАЦС, який реєстрував шлюб, із заявою про видачу дубліката.

У разі виникнення складнощів в отриманні будь-яких інших документів, законодавством регламентовано право звернутися до суду з відповідною заявою, на підставі якого, суд витребує документи, необхідні для розгляду справи.

  • Перелік документів, які додаються до заяви.

Крім усього, не забувайте про те, що за подачу позовної заяви про розірвання шлюбу стягується судовий збір, про оплату якого Ви повинні надати квитанцію.

Відповідно до ст. 28 ЦПК України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

Допомога адвоката при складанні позову про розірвання шлюбу з дітьми

Допомога адвоката при складанні позову про розірвання шлюбу з дітьми

Складання позовної заяви про розірвання шлюбу, на перший погляд, не складає особливих труднощів, але існує багато нюансів, які може врахувати тільки професіонал своєї справи - юрист з розлучень. Ви можете просто звернутися за юридичною консультацією до нього з приводу правильності складання позову, а можете і зовсім довірити юристу складання позовної заяви юридично грамотно і переконливо, оскільки саме юрист може неупереджено оцінити складність ситуації і вказати ті обставини, які максимально відповідатимуть інтересам клієнта.

Звертайтеся до досвідченого юриста Скрябіна Олексія Миколайовича зручним способом і складання позову про розірвання шлюбу перестане бути проблемою для Вас!

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні
  2. Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні
  3. Як подати на розлучення
  4. Розлучення в Україні, якщо Ви перебуваєте за кордоном
  5. Легалізація документів
  6. Позбавлення батьківських прав
  7. Спільна заява про розлучення
  8. Вартість послуг при розлученні
  9. Зменшення і збільшення розміру аліментів на дитину в Україні
  10. Послуги адвоката при розлученні
  11. Послуги юриста при розлученні
  12. Міжнародний адвокат з розлучень
  13. Розлучення в Україні
  14. Розлучення для переселенців
  15. Розлучення за кордоном
  16. Розлучення онлайн
  17. Розлучення за згодою через суд
  18. Розлучення з дітьми
  19. Розлучення з іноземцем
  20. Поділ майна подружжя при розлученні

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: позовна заява про розірвання шлюбу Україна 2021, позовна заява про розірвання шлюбу ціна, зразок заяви на розлучення 2021, бланк заяви на розлучення в РАЦС України, позов про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу ЛНР, заява на розірвання шлюбу за наявності дітей, позовна заява про розірвання шлюбу 2021.