Порядок проставлення апостиля на рішенні суду про розлучення

Порядок проставлення апостиля на рішенні суду про розлучення

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу

Що являє собою печатка апостиль на документах?

Що являє собою печатка апостиль на документах?

Все частіше на практиці виникає необхідність підтвердження достовірності документів за межами держави, в якому вони були видані. Апостиль ставиться для того, щоб необхідні документи мали юридичну силу в рамках міжнародних відносин.

Проставлення апостиля проводиться на підставі Гаазької конвенції, що скасовує вимоги легалізації іноземних офіційних документів 1961 року. Завдяки загальновизнаним домовленостям порядок легалізації документів для громадян країн-учасниць є більш спрощеним.

Відповідно до ст. 5 Конвенції, апостиль - це спеціальний штамп на офіційних документах, який засвідчує справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено документ.

В Україні проставлення апостиля регулюється також Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав. Ці правила затверджені Наказом МЗС, МОН, Мін’юсту України від 5.12.2003 р. № 237 / 803 / 151 / 5.

Ким проставляється апостиль?

Ким проставляється апостиль?

Залежно від виду документа апостиль проставляється:

 • Міністерством закордонних справ;
 • Міністерством юстиції;
 • Міністерством освіти.

Відповідно до правил апостиль проставляється на:

 • документах органів судової влади України, органів прокуратури, юстиції;
 • адміністративні документи;
 • документи про освіту та вчені звання;
 • документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
 • на офіційних свідоцтвах, які виконані на документах, підписані особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та нотаріальне засвідчення підписів.

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу проставляється Міністерством Юстиції України відповідно до Наказу Про затвердження Порядку проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, та підготовки Міністерством юстиції України нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації від 11.11.2015 № 2268 / 5.

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу проставляється на вимогу особи, щодо якої прийнято рішення суду про розірвання шлюбу або будь-якого іншого пред’явника документа.

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу

Апостиль проставляється на оригіналі рішення суду про розірвання шлюбу (нотаріально засвідченої копії) на окремому аркуші, який пришивається до основного документа і скріплюється трьома печатками.

Необхідно відзначити, що рішення суду, включно з вирішенням суду про розірвання шлюбу, є одним з документів, який найчастіше відмовляються з першого разу апостилювати в Міністерстві юстиції України і не тому що упереджено ставляться до даної процедури, а тому що саме до документів судів висуваються різні вимоги, які теж, на перший погляд, здаються незначними.

Часто після невдалих спроб самостійного звернення до Міністерства Юстиції України для проставлення штампа на рішенні суду про розірвання шлюбу, громадяни вдаються до послуг адвоката з розлучень в Україні, витративши раніше чимало часу і ресурсів.

Займаючись повним супроводом шлюборозлучного процесу, сімейний адвокат комплексно підходить до кожного етапу підготовки документів про розлучення, а тим більше до процедури апостилювання рішення суду про розірвання шлюбу. У разі відмови в апостилі на рішенні суду про розірвання шлюбу, адвокат подає заяву до суду про направлення рішення (оформленого для проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України) і таким чином добивається проставлення апостиля в термін.

Як правило, на оригіналі рішення суду про розірвання шлюбу або на його нотаріально засвідченої копії проставляється один апостиль.

Однак в ряді країн (Іспанія, Італія, Швейцарія, Австрія, Бельгія, Франція, Великобританія, Португалія, Нідерланди) застосовується подвійний апостиль. Суть його полягає в тому, що апостиль проставляється як на оригіналі рішення суду про розірвання шлюбу, так і на його перекладі, який після засвідчується нотаріусом і надається для проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України.

На перший погляд, процедура проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу досить проста, але тим не менше вона має свої нюанси і складності.

Строки і порядок проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу

Строки і порядок проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу

Рішення суду про розірвання шлюбу, подані для проставлення апостиля розглядається Міністерством юстиції України.

За результатами розгляду заяви та самого рішення суду про розірвання шлюбу, посадова особа Міністерства юстиції України проставляє апостиль або відмовляє в його проставленні, формуючи за допомогою програмних засобів ведення Реєстру відповідний електронний документ з накладенням власного кваліфікованого електронного підпису і проставленням на документ кваліфікованої електронної печатки Міністерства юстиції України.

Проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу, відмова в його проставлення здійснюється протягом 2 робочих днів.

У разі необхідності отримання зразка підпису судді, відбитка печатки суду, а також у разі виникнення сумнівів у достовірності інформації яка міститься в рішенні суду про розірвання шлюбу, термін розгляду заяви на проставлення апостиля може бути продовжений до 20 робочих днів.

Ви можете з упевненістю розраховувати, що ми подбаємо про те, щоб процедура проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу здійснилася в максимально короткі терміни. Маючи багаторічний досвід, адвокат з розлучень Скрябін Олексій Миколайович візьме на себе всі турботи, що стосуються даної процедури, і Ви отримаєте вже готове рішення суду з апостилем, що має юридичну силу в необхідній країні.

Звертайтеся до сімейного адвокату Скрябіну Олексію Миколайовичу зручним способом і проставлення апостиля на рішенні суду про розірвання шлюбу не складе Вам проблем!

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

 1. Процедура розлучення          
 2. Розлучення без дітей
 3. Розлучення без документів
 4. Розлучення без згоди
 5. Розлучення в іншому місті
 6. Розлучення у суді без присутності
 7. Розлучення в Україні
 8. Документи для розлучення
 9. Заява на розлучення
 10. Як подати на розлучення
 11. Розлучення в Україні, якщо Ви перебуваєте за кордоном
 12. Легалізація документів
 13. Позбавлення батьківських прав
 14. Розлучення для переселенців

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: апостиль на документах, де поставити апостиль, процедура проставлення апостиля, апостиль на свідоцтво, апостиль на рішення суду про розлучення, апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу, апостилізація документів.