Рішення суду про розірвання шлюбу
Рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили
Заключною частиною шлюборозлучного процесу є отримання рішення суду про розлучення. Відповідно до норм Сімейного кодексу України (СК України), суд приймає рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам хоча б одного з подружжя або інтересам їхніх дітей.
Рішення суду, як і будь-який офіційний документ, має свою структуру і складається з таких частин: вступна, описова, мотивувальна і резолютивна.
У рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається:
- дата і місце реєстрації шлюбу;
- час і причини фактичного його припинення;
- мотиви, за якими суд визнав збереження сім’ї можливим чи неможливим;
- обґрунтовані висновки з приводу інших заявлених вимог.
Згідно ст. 114 СК України, в разі розірвання шлюбу в судовому порядку, шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу.
Копію рішення суду про розірвання шлюбу завжди можна отримати в архіві.
Порядок розірвання шлюбу і скарга на рішення суду
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його оголошення.
Особи, які брали участь у справі про розірвання шлюбу, але не були присутні на судовому засіданні під час оголошення рішення суду, так само можуть подати скаргу після отримання копії рішення суду про розлучення.
У разі якщо подана апеляційна скарга і рішення суду не скасоване, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом (ст. 273 ЦПК України).
Якщо рішення буде оскаржено в апеляційному порядку, то, відповідно, термін вступу в силу буде залежати від результатів розгляду справи в апеляції, після чого можна буде отримати рішення.
Заочне рішення суду про розірвання шлюбу
Цивільним законодавством передбачена можливість розгляду справи про розірвання шлюбу в заочному порядку. Відповідно, і рішення, прийняте судом, буде заочним.
Суд може постановити заочне рішення про розлучення при таких умовах:
- судом встановлено, що відповідач був повідомлений про місце і час розгляду цивільної справи про розірвання його шлюбу. Вважається, що сторона повідомлена належним чином, якщо є дані про отримання особою судової повістки;
- відповідач не подав заяви про розгляд справи без його присутності;
- причини неявки в судове засідання визнані судом неповажними.
Вступ в силу заочного рішення дещо відрізняється від звичайного, оскільки в даному випадку відповідачу надається право подати заяву про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.
Крім того, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, але, при цьому термін на апеляційне рішення починає відраховуватися з дня ухвалення рішення про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Розлучення і заява на отримання копії рішення суду
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом в РАЦС за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб (ч.2 ст. 115 СК України).
Для того, щоб отримати рішення суду про розлучення, Вам необхідно звернутися в канцелярію відповідного суду, в якій Ви отримаєте копію такого рішення, скріплену печаткою.
Оскільки документом, який підтверджує факт розлучення є рішення суду, яке набрало законної сили, немає необхідності звертатися в РАЦС для того, щоб отримати свідоцтво про розірвання шлюбу. В даному випадку, В РАЦСі Ви можете отримати тільки виписку з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, в якому буде відмітка про те, що шлюб розірвано.
Свідоцтво в РАЦСі на підставі рішення суду про розірвання шлюбу
Згідно з чинним сімейним законодавством, рішення суду про розірвання шлюбу, яке вступило в законну силу - є основним документом що підтверджує процедуру розлучення в судовому порядку.
Однак так було не завжди і до 2010 року для підтвердження проходження процедури розірвання шлюбу в суді, необхідно було звернутися в РАЦС за місцем реєстрації і отримати свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:
- Послуги адвоката при розлученні
- Послуги юриста при розлученні
- Міжнародний адвокат з розлучень
- Розлучення в Україні
- Розлучення для переселенців
- Розлучення за кордоном
- Розлучення онлайн
- Розлучення за згодою через суд
- Розлучення з дітьми
- Розлучення з іноземцем
- Поділ майна подружжя при розлученні
- Дозвіл на виїзд дитини за кордон
- Розлучення через суд
- Розірвання шлюбу в Україні
- Свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя в Україні
- Усиновлення дитини в Україні
- Court decision on divorce in Ukraine
- ВСІ ПУБЛІКАЦІЇ ЮРИСТ З РОЗЛУЧЕНЬ В УКРАЇНІ
- ВСІ ПУБЛІКАЦІЇ ЮРИСТ ПО СІМЕЙНИМ СПРАВАМ
- Розлучення з вагітною дружиною
- Розлучення без згоди подружжя
- Розлучення без присутності чоловіка
- Розлучення без документів в Україні
- Порядок розлучення без дітей
Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: отримати заочне рішення суду про розірвання шлюбу України, реєстр про розірвання шлюбу України, де отримати рішення суду про розірвання шлюбу, як отримати рішення суду про розлучення з архіву Україна, отримати рішення суду про розлучення онлайн, якщо не забрати рішення суду про розлучення, отримати заочне рішення суду про розлучення, коли вступає в силу рішення суду про розлучення і як його отримати.