Як подати документи на розлучення

Як подати документи на розлучення

Як і куди подати на розлучення з чоловіком?

Як і куди подати на розлучення з чоловіком?

Як і куди подати на розлучення з чоловіком - питання, яким задаються багато подружжя, коли розуміють, що сімейне життя вичерпало себе, закінчилася любов, взаєморозуміння і повага в родині. При таких обставинах здається неможливим збереження сімейних відносин між подружжям і можливо навіть, подальше продовження шлюбу може суперечити інтересам чоловіка і дружини, одного з них, або ж ще гірше - дитині.

Подати на розлучення в Україні, як відомо, можна двома способами: через органи державної реєстрації актів цивільного стану РАЦС або через суд.

Така варіація залежить від декількох факторів.

Подати на розлучення в РАЦС можна в разі взаємної згоди подружжя розлучитися і відсутності неповнолітніх дітей.

Згідно ст. 107 СК України, також подати заяву про розірвання шлюбу в РАЦС можна в односторонньому порядку, проте другий з подружжя повинен бути визнаний у судовому порядку або безвісно відсутнім, недієздатним.

Подам заяву в односторонньому порядку в РАЦС

Подам заяву в односторонньому порядку в РАЦС

Процедура розлучення в РАЦС досить проста. Від подружжя потрібно просто прийти в РАЦС за місцем проживання і заповнити заяву відповідної форми. При собі подружжю необхідно мати мінімальний пакет документів: копії паспортів та свідоцтво про шлюб, квитанцію про оплату державного мита, копію рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою чи недієздатною, яке набрало законної сили - якщо заява подається одним з подружжя.

Крім того, якщо один з подружжя не може з’явитися і подати заяву, можна заповнити заяву на розлучення, нотаріально засвідчити та передати тому з подружжя, хто буде присутній в РАЦС при подачі заяви про розірвання шлюбу.

Як правило, після закінчення одного місяця, органами РАЦС призначається дата і час реєстрації розлучення, куди також повинні з’явитися обоє та отримати іменні свідоцтва про розлучення. Однак є можливість зареєструвати шлюб в присутності одного з подружжя. Детальніше Ви можете дізнатися на нашому сайті в розділі «Реєстрація розірвання шлюбу»

Як подати документи на розлучення, якщо є діти?

Як подати документи на розлучення, якщо є діти?

Як подати на розлучення, якщо є діти? Питання, яким задаються подружжя, які під час шлюбу встигли завести дитину, проте незабаром зрозуміли, що подальше спільне життя неможливе і збереження сім’ї тільки погіршує стосунки батьків та негативно відбивається на дитині.

В такому випадку, є також два варіанти подати на розлучення:

  • Якщо подружжя обидва прийняли рішення розлучитися, то особливих зусиль це теж не вимагає.

Однак Вам все одно необхідно звертатися до суду зі спільною заявою на розлучення і письмовим договором про те, з ким буде проживати дитина, яку долю в забезпеченні умов його життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо.

Навіть при таких обставинах рекомендуємо звертатися до юриста / адвоката з розірвання шлюбу в Україні, оскільки вищезгаданий договір є дуже важливим для прийняття рішення судом. Тільки професіонал своєї справи зможе грамотно і юридично правильно скласти договір так, щоб інтереси дитини були максимально враховані та захищені.

  • Коли один з подружжя проти розлучення також неминучим є звернення до суду. Однак уже з позовною заявою, в якому необхідно найбільш чітко і лаконічно пояснити Ваші вимоги та причини розлучення.

Як правильно подати на розлучення в суд в односторонньому порядку? Який порядок дій при розірванні шлюбу в суді? Ці питання є найбільш актуальними після прийняття рішення про розлучення.

Для розлучення в суді Вам необхідно:

  • сплатити судовий збір;
  • підготувати і подати позов до суду;
  • отримати ухвалу про відкриття провадження у справі;
  • відвідати судове засідання;
  • отримати рішення суду;
  • поставити в актовому записі про шлюб відмітку про розлучення в органах РАЦС.

Позовна заява дуже важливий документ в будь-якому процесі та вимагає додаткового роз’яснення. Згідно ст. 119 ЦПК України, позов про розірвання шлюбу подається в письмовій формі та повинен містити наступні елементи:

  • найменування суду, до якого подається позовна заява про розірвання шлюбу.
  • ім’я позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобу зв’язку, якщо такі відомі.
  • зміст позовних вимог. Тут необхідно вказати, коли та де був зареєстрований шлюб; чи є він першим у позивача, що подає заяву. Обов’язково вказати чи є спільні діти, які не досягли повноліття, їх ПІБ, дату народження.
  • виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги розірвати шлюб.
  • зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
  • перелік документів, які додаються до позовної заяви на розлучення.
  • квитанцію про оплату судового збору.

Як правильно подати онлайн заяву на розлучення через суд?

Як правильно подати онлайн заяву на розлучення через суд?

Подати на розлучення в суд за загальними правилами можна за місцем проживання відповідача. Однак якщо на вашому утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або Ви не можете за станом здоров’я або іншої поважної причини виїхати до місця проживання відповідача, позов про розірвання шлюбу подається за місцем проживання позивача.

До позовної заяви на розлучення додаються наступні документи: копії паспортів, копія свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження дітей та квитанція про оплату судового збору.

При подачі позову про розірвання шлюбу необхідно зробити копію позову та доданих документів для відповідача, його представника (якщо є).

Також є можливість скористатися послугами сімейного адвоката та оформити розлучення онлайн через суд. Для цього достатньо звернутися до юриста і відправити скан-копії необхідних документів.

Подати на розлучення в суд можна безпосередньо, звернувшись до канцелярії відповідного суду або відправити поштою на адресу суду листом з повідомленням про вручення та описом вкладень, що значно полегшить ситуацію, якщо Ви проживаєте в іншій місцевості.

Сімейний юрист / адвокат в Україні має багаторічний досвід в справах про розірвання шлюбу. Якщо у Вас виникають питання або Вам потрібна допомога професіонала, ми допоможемо Вам скласти різного роду процесуальні документи, починаючи від спільної заяви на розлучення до апеляційної скарги.

Ми допоможемо Вам подати на розлучення онлайн без Вашої присутності та участі і проведемо повний супровід шлюборозлучного процесу.

Ми надаємо послуги сімейного адвоката у всіх містах України.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Розлучення в Україні, якщо Ви перебуваєте за кордоном
  2. Легалізація документів
  3. Позбавлення батьківських прав
  4. Спільна заява про розлучення
  5. Підготовка позову про розірвання шлюбу
  6. Вартість послуг при розлученні
  7. Зменшення і збільшення розміру аліментів на дитину в Україні
  8. Послуги адвоката при розлученні
  9. Послуги юриста при розлученні
  10. Міжнародний адвокат з розлучень
  11. Розлучення для переселенців
  12. Розлучення за кордоном
  13. Розлучення онлайн
  14. Розлучення за згодою через суд
  15. Розлучення з дітьми
  16. Розлучення з іноземцем
  17. Поділ майна подружжя при розлученні
  18. Дозвіл на виїзд дитини за кордон
  19. How to file for divorce in Ukraine

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: як подати на розлучення, як подати на розлучення онлайн, як подати на розлучення одному з подружжя, як подати на розлучення 2021 року, подати на розлучення онлайн, заява на розлучення Україна зразок, скільки коштує розлучення в Україні, розлучення через РАЦС.

Похожие статьи